Oddział Miejscowy

w Lidzbarku Warmińskim

Wypadek w szkole?! Ktoś zasłabł?! Upadł i zranił się?! Już nie musisz stać i biernie przyglądać się – zostań szkolnym sanitariuszem SSM!

W związku z dużą ilością niebezpiecznych zdarzeń w polskich szkołach, coraz słabszym wyposażeniem szkół w sprzęt Pierwszej Pomocy Medycznej oraz małą ilością ludzi potrafiących jej skutecznie udzielać, Stowarzyszenie Joannici – Dzieło Pomocy wprowadziło program Szkolnej Służby Medycznej. W ramach tego programu służbę medyczną w szkole pełnią przeszkoleni i dobrze wyposażeni uczniowie.

Szkolnym sanitariuszem zostać może każdy uczeń, który wyrazi chęć wolontariackiej pracy w SSM i przejdzie profesjonalne szkolenie Pierwszej Pomocy organizowane przez JDP. Grupy Szkolnej Służby Medycznej otrzymają od JDP profesjonalnie wyposażone torby medyczne i sprzęt ochrony osobistej.

Szkolny sanitariusz to osoba ceniąca sobie odpowiedzialność i umiejąca szybko podejmować słuszne decyzje. Jeśli tylko zdarzy się wypadek w szkole, on zostaje o tym natychmiast powiadomiony.

Jeśli jesteś zainteresowany programem SSM poinformuj o nim dyrekcję swojej szkoły i skontaktuj się z nami. Przyjedziemy, przeszkolimy, wyposażymy… i ty będziesz mógł ratować!

 

W powiecie lidzbarskim program SSM działa w następujących szkołach:

ZSO im. Kazimierza Jagiellończyka w Lidzbarku Warmińskim

Gimnazjum nr 2 w Lidzbarku Warmińskim

ZSiPO w Lidzbarku Warmińskim

ZSZ w Lidzbarku Warmińskim